رشد آلت تناسلی مرد و ضخامت (جراحی زیبایی آلت / روش) آلت تناسلی مرد به معنای نماد نیرومندی فالوس او است. حتی در مردان قبل از میلاد مسیح توصیف آلت تناسلی مرد به همین صورت بوده است. در برخی آموزه‌های جنسی درباره اهمیت اندازه آلت تناسلی مرد صحبت می‌کند.
این عمل جراحی زیبایی در سراسر دنیا بنا به خواسته مردم مانندسایر جراحی‌های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی و یا جراحی زیبایی پستان انجام می‌شود. متاسفانه با توجه به مشکلات حجم آلت تناسلی مرد به خصوص در کشور ما، در صورت استفاده از برخی محصولات یا ابزارهای مالی، آسیب غیر نقدی می‌بینند. تنها راه افزایش اندازه آلت تناسلی مرد روش‌های جراحی زیبایی است.

هر مرد آلت تناسلی خود ار چند بار در روز چک می‌کند. مشکلات زیبایی در آلت تناسلی مرد (طول، ضخامت و غیره) در خود شما می‌تواند باعث مشکلات در روانشناسی و زندگی جنسی، و اختلال عملکرد جنسی شود.

جدای از این، انحنای آلت تناسلی مرد، نشان دهنده ناتوانی جنسی آلی (در مقابل پروتزهای آلت) است، درمان انزال زودرس (تزریق سر آلت تناسلی و غیره) برخی از کیسه بیضه (کیسه اطراف بیضه)، زیبایی‌شناسی (اسکروتوپلاستی و غیره)، اطلاح خطای ختنه با استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی از مواردی است که ضرورت جراحی آلت تناسلی را بیشتر می‌کند.


(Penis Büyütme ve Estetiği Hakkındaki Tv Programım)

انواع جراحی زیبایی آلت تناسلی مرد و ناحیه تناسلی چیست؟
-بزرگ شدن آلت تناسلی
-ضخامت آلت تناسلی مرد
-بزرگ شدن آلت تناسلی+ضخیم شدن
-اسکروتوپلاسم (اسکروتوم آسانسور)
 
کجی آلت در هنگام نعوظ/ یا درمان درد (بیرونی)
مشکلات نعوظ (ناتوانی جنسی) در برخی از روش‌های جراحی برای درمان استفاده می‌شود.
انزال زودرس روش مورد استفاده برای درمان است.
ختنه, روشی برای اصلاح خطای ختنه است. 

اندازه طبیعی آلت تناسلی مرد چقدر است؟
این اندازه کاملا به خود شخص بستگی دارد. تا به حال هیچ کونه استانداردی برای اندازه ضخامت آلت تناسلی مرد بیان نشده است. من نمی‌خواهم با بیان اندازه آلت تناسلی شما را گیج کنم. مهم این است که اگر فرد از لحاظ روانی با اندازه و یا با دانه‌های موجود بر روی آلت تناسلی خود مشکل داشت می‌تواند جراحی زیبایی انجام دهد. در موارد استثنائی میکروپنیس نیز موجود است. در مردان اندازه آلت تناسلی 8-7 سانتی متر است. میکروپنیس نشانه‌ای از هیپوگنادیسم مردان است و وضعیت هورمونی بیمار (LH، FSH، تستوسترون، استرادیول و پرولاکتین، و غیره) بای مورد بررسی قرار گیرد. اگر درمان‌های هورمونی و جراحی مورد نیاز باشد باید انجام شود.

مردان است و وضعیت هورمونی بیمار (LH، FSH، تستوسترون، استرادیول و پرولاکتین، و غیره) بای مورد بررسی قرار گیرد. اگر درمان‌های هورمونی و جراحی مورد نیاز باشد باید انجام شود.

اندازه آلت تناسلی مرد با توجه به ژنتیک و جغرافیای محل زندگی متفاوت است. معمولا متوسط اندازه آن در حالت نعوظ (فرم سخت) 12-11 سانتی متر و در حالت کوچکی 6 سانتی متر در نظر گرفته شده است. میانگین ضخامت آلت تناسلی در حالت نعوظ 13-10 سانتی متر است. (به گفته محققان کالج کینگ لندن و بنیاد تراست Maudsley NHS، به طور معمول متوسط آلت تناسلی مرد 16-9 سانتی متر و در حالت نعوظ 13-12 سانتی متر است).

جراحی افزایش طول آلت تناسلی (برای ویدیوی جراحی کلیک کنید)

من بسیاری از تکنیک‌های جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی را تجربه کرده‌ام. موفق‌ترین آنها معکوس V-Y پلاستی و لیگامنتولوزیس است که از آلت تناسلی مرد به رباط شل متصل است. فالوپلاستی شکمی با توجه به وضعیت اضافه شده است. به اصطلاح منطقه پنواسکروتال، کیسه بیضه آلت تناسلی مرد (کیسه اطراف بیضه) به محل اتصال V-Y پلاستی، Z پلاستی یا پیوند پوست استفاده می‌شود (به طور متوسط 1.5 تا 4 سانتی متر است).طول آلت تناسلی مرد و آناتومی او متغیر است که با مهم‌ترین رباط‌ها در ارتباط است. در اینجا ارتباط با رباط نسبت به افزایش طول آلت تناسلی مرد افزایش می‌یابد.
لیپوساکشن شکم، ساکشن لیپکتومی فوق عانه باید اضافه شود (به خصوص به بیماران خاص با آلت تناسلی خاص). در اینجا اهداف: بافت چربی اضفی پوشاننده آلت تناسلی مرد که به آن پروگزیمال می‌گوییم و تصحیح برآمدگی شکم (متوسط طول 2.5 سانتی متر از کل طول است).


جراحی ضخامت آلت تناسلی (برای ویدیوی جراحی کلیک کنید)

معمولا من استفاده از چربی به دست آمده از خود فرد را برای پیوند اتولوگ چربی ترجیح می‌دهم. برای به دست آوردن چربی (به عنوان یک اهدا کننده) اغلب از منطقه فوق عانه (آلت تناسلی مرد)، شکم و منطقه میانی ران استفاده می‌کنم. 

پس از آن توسط سانتریفوژ چربی گرفته شده (300 دور در دقیقه برای 3 دقیقه، 2007) خالص سازی می‌شود. برای افزایش بقای عمر چربی وکاهش زمان دور کندتر و زمان کمتر بهتر است. (بنابراین من دور 2 دقیقه‌ای با 100 دور در دقیقه را ترجیح می‌دهم).
پس از این عمل انتقال بافت چربی تمیز انجام می‌شود. در زیر پوست آلت تناسلی مرد یکنواخت توزیع می‌شود. آلت تناسلی مرد پس از عمل جراحی با مهاجرت چربی از محل نوار الاستیکی جهت بستن زخم بعد از سفت شدن به دلیل عدم تقارن رخ بدهد.
ضخیم شدن آلت تناسلی مرد در حدود 20 سی سی پلاسمای خون غنی از پلاکت آماده (PRP ) انجام می‌شود.
نرخ از دست دادن چربی 40-30% پس از 6 ماه از ضخامت آلت تناسلی مرد است. در طول این 6 ماه تزریق چربی را انجام می‌دهم.
افزایش طول+جراحی ضخامت آلت

بسیاری از بیماران من، هر دو روش (افزایش طول+ضخیم شدن) را با هم درخواست می‌کنند. همچنین من نیز هر دو روش را با هم پیشنهاد می‌کنم که به لحاظ زیبایی شناسی از نسبت طول و ضخامت اطمینان حاصل شود.

بی حسی موضعی+آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی بنا به درخواست بیمار ارجحیت دارد. پس از عمل، بیماران ممکن است در همان روز به خانه بروند.
.پس از دو روز استراحت می‌تواند به زندگی عادی روزانه خود بازگردد. برای 5-4 هفته پس از جراحی از فعالیت جنسی بهتر است که خودداری کند. (از جمله ارضا شدن).


مدت زمان روش (زمان عمل):
-بزرگ شدن آلت تناسلی: تقریبا: 50-45 دقیقه
-ضخامت آلت تناسلی مرد: حدود 60-50 دقیقه
-بزرگ شدن آلت تناسلی+ضخامت: حدود 90-80 دقیقه طول می‌کشد.

 

SONUÇLAR:

• Penis uzatmada aralık :1,5-4cm'dir.(Burdaki değişkenlik ligamanların özelliklerine yani derinlik ,uzunluk ve kalınlığına bağlıdır. Daha kalın olması daha iyidir.(Bazal penis ultrasonu süspansör ligamanın kısmen görünümünü sağlasada bizlere net bilgi vermemektedir.)

• Penis kalınlaştırma ameliyatlarında penis çapında %25-35 artma sağlanır. Burdaki değişkenlik ise kişisel özelliklere dayanır.Kişinin metabolizma durumu, yaşam tarzı, anatomik yapısı (penisin corpusu ile dartos arasında daha büyük alanın olması daha iyi sonuç verir) ile ilişkilidir.

• Genellikle tercih edilen ve sık uyguladığım penis uzatma + kalınlaştırma (suprapubik lipektomi ile beraber) ameliyatlarında uzama :2-5 cm'dir.

• Ameliyat sonrası az oranda ereksiyon açısı azalabilir.

افزایش طول آلت تناسلی، افزایش ضخامت بعد از جراحی در طول نعوظ (سخت شدن) امکان‌پذیر است؟

یکی از شوالاتی که اغلب ما بعد از عمل جراحی با آن مواجه هستیم همین سوال است. قطعا پس از این جراحی نعوظ (سخت شدن) تغییر نخواهد کرد. من برای جراحی بسیاری از بیماران به خارج از کشور رفته‌ام. هیچ کدام از آنها مشکلی از این بابت نداشته‌اند.
در این جراحی از ذره (حلقه جراحی) استفاده می‌کنم. من با استفاده از لیزر که بسیار قابل اعتماد است در طول رباط برای نعوظ (سخت شدن)، اعصاب و عروق خونی (بسته نرم افزاری نوروواسکولر) که از هم جدا می‌شوند حفظ خواهم کرد. که در غیر این صورت حس در مرد از بین خواهد رفت.

نه تنها در عمل جراحی بزرگ شدن آلت تناسلی، و در نتیجه تمام انواع آلت تناسلی مرد و پروستات در عمل جراحی همچین خطری وجود دارد. در اینجا تاکید می‌کنم که این نوع عمل جراحی بسیار خطرناک بوده و باید پزشک معالج دارای تجربه و تبحر باشد.

خطرات و عوارض ناشی از بزرگ شدن آلت تناسلی در اثر جراحی ضخامت:

- آسیب ساختار نعوظ، اعصاب و عروق
-کاهش بسیار زاویه ارتفاع آلت تناسلی مرد
-بی ثباتی آلت تناسلی مرد
-عدم بهبودی زخم (Z-plasty ، V-plasty )
-نامحلول (غیر قابل جذب)، هماتوم
-از دست دادن بیش از حد چربی (به طور معمول به آلت تناسلی مرد برای سخت شدن چربی تزریق خواهد شد که ظرف 6 ماه به طور متوسط 40-30% از بدن گاهی اوقات بیشتر از این مقدار جذب می‌شود).
-مهاجرت چربی و تشکیل ندول
-ناهنجاری (عدم تقارن و انحنای آلت تناسلی مرد)

در واقع، تمام عوارض ناخواسته و نتایج بد با توجه به استفاده از روش جراحی نامناسب و عدم تجربه است. بنابراین، این نوع عمل جراحی، باید توسط کارشناسان جراحی که تسلط و تجربه دارند انجام شود.اسکروتوپلاس (روش‌های کاهش کیسه‌های اطراف بیضه):
همراه با افزایش سن در کیسه‌های اطراف بیضه شل شدگی و رشد و گسترش دیده می‌شود (در زمان واریکوسل در بیضه داستان فتق ناحیه تناسلی را می‌بینیم)، قرمزی وابسته به تماس در اثر رشد کیسه بیضه، درد، تعریق بیش از حد در ناحیه تناسلی ممکن است به مشکلاتی مانند درد، التهاب پوست و تمایلات جنسی منجر شود. اگر فرد در زندگی اجتماعی (نشستن، بلند شدن، انجام ورزش، و غیره) دجار از دست رفتن اعتماد به نفس و یا ناراحتی شود اسکروتوپلاس قابل اجرا خواهد بود.

 

من جهت ترخیص سریع بعد از اعمال جراحی اعمال زیر را انجام می‌دهم:

-درمان تزریقی (پر کردن موقت آلت)
من معمولا جهت کاهش حساسیت شدید در آلت تناسلی مرد، انزال زودرس از این روشاستفاده می‌کنم. همچنین به لحاظ زیبایی، سر آلت را می‌توان ضخیم‌تر و کامل‌تر کرد.
به طور خاص، سر آلت (کلاهک) بسیار حساس به تماس می‌تواند به انزال زودرس (حساسیت بیش از حد آلت تناسلی مرد) منجر شود. این به سادگی قابل تجسم است که قطعه پر کننده آلت تناسلی مرد (اسید هیالورونیک) باعث افزایش طول آن می‌شود. در نتیجه، تماس آلت تناسلی مرد دارای حساسیت فوق العاده در برابر تماس خواهد بود. اثر پر کننده از 6 ماه تا 1 سال ماندگار خواهد بود. در تعداد کمی از مردان ممکن است ماندگار باقی بماند. در مردان دچار انزال زودرس و دارای حسایت تماسی به خصوص اثرات درمانی باید 6-4 جلسه بررسی شوند.

-روش‌های جراحی دیگر
ناحیه تناسلی، از حساس‌ترین مناطق در تمایلات جنسی هستن: سر آلت (کلاهک)، تنها با سر آلت ، آلت تناسلی مرد به شکل برآمدگی زبان و محل پنوسکروتال زیر آلت تناسلی مرد به نام کیسه بیضه (کیسه اطراف بیضه) است. برخی از مردان که دچار انزال زودرس هستند، ممکن است در این مناطق حساس‌تر باشند. فرنیلوپلاستی با درمان‌های جنسی، Y، اسکروپلاستی، نوروتومی برخی از اعمال جراحی پلاستی هستند که اعمال می‌شوند.

© 2016 - Op. Dr. Cem ÖZLÜK