•  

  بیش از 150 میلیون نفر از مردان در سراسر جهان با دریافت همان علائم این اختلال می‌توانند درمان شوند . با سخت شدن روبرو هستند. میزان درمان افزایش یافته است. در بسیاری از مردان نیز روش‌های جدیدی موجود است که می‌تواند به راحتی اعمال شود. نخست در زندگی عادی اختلال در نعوظ یک مرد اتفاق می‌افتد

  باید توسط اولین پزشک اورولوژیست متخصص برای درمان مناسب (bevliyeci) مشکلات ارزیابی شود. یک ارزیابی اورولوژی فیزیکی (ارگانیک) باید انجام شود اگر یک مشکل یا بیماری وجود دارد در درجه اول درمان آن مهم است. اگر که ناتوانی جسمی نداردمشکل بسیار ساده بوده و با تکنیک‌های درمان توسط شریک جنسی توسط پزشک معالج به کار گرفته می‌شود.
  هنگامی که یک مرد از خواب بیدار شود و سخت شدن آلت تناسلی (حضور نعوظ در صبح) مششاهده شود، تا حد زیادی مشکلات جسمی (آلی) است که توسط یک بیماری ایجاد می‌شود، و نشان می‌دهد که منشاء روانی وجود دارد.

 

درمان مشکلات روانی سخت شدن
مردان مبتلا به اختلال نعوظ اغلب احساس نا امنی، اضطراب کرده و ضعیف و ناامید شده و وحشت زده و فاقد اعتماد به نفس می‌شوند.
مردان به علت اضطراب در عملکرد در بسیاری از موارد دچار مشکلات جنسی می‌شوند. پس از شروع درمان مردم با اطلاعات تسکین ارائه شده و به دست آوردن مجدد اعتماد به نفس درمان می‌شوند. در اکثر موارد باید توجه خود را نه به لذت بردن از رابطه جنسی بلکه استفاده آن در راه درست جلب کنند تا مشکل ناپدید شود. زن و شوهر، با احساس علاقه، به جای فکر در مغز باید برای پر کردن مغز با این احساسات تشویق شوند. اضطراب در عملکرد، مقاربت جنسی در حالی که همسر دارای "ممنوعیت" به صورت موقت است، ممکن است حذف شود. به جای مقاربت (رابطه جنسی) را می‌توان با عشقبازی تجربه کرد. افکار و نگرانی یکی از همسران منجر به از بین رفتن تمرکز می‌شود.
مشکلات روانی ناتوانی جنسی را می‌‌توان با تکنیک‌های درمان رابطه جنسی به طور کلی طی 5-6 جلسه حل کرد. به طور کلی ناتوانی در تکنیک‌های رفتاری سخت شدن در یک وضعیت جنسی با درمان جنسی برطرف می‌شود. ممکن است لازم به درمان پویا باشد. در چنین مواردی دوره درمان گمی افزایش می‌یابد.

اهداف درمان رابطه جنسی
• فشار برای خلاص شدن از شر عملکرد جنسی
• کمبود اعتماد به نفس خود به خود باعث از بین رفتن احساس جنسی
• تلاش برای غلبه بر ترس از شکست و از دست دادن احساس جنسی
• باورهای جنسی غلط برای مبارزه با احساس جنسی
• توسعه زیستگاه جنسی، حفظ زندگی جنسی خود از شکست
• İlişkini yeniden yapılandırılması
در صورتی که تکالیف داده شده توسط درمانگر با دقت انجام شود، منجر به اعتماد درمانگر خواهد شد و مشکل را می‌توان به راحتی از طریق ارتباط سالم حل کرد.

درمان فیزیکی (ارگانیک) مشکلات مربوط به سخت شدن

مشاوره: برای یک مشکل جنسی، درمان مناسب برای هر فرد وجود ندارد. بیماران مبتلا به اختلال در نعوظ منشاء آلی، اضطراب، ترس با آن، مانند استرس یا خستگی می تواند با زندگی در اختلال نعوظ آن را به پریشانی‌های روانی منجر کند. بنابراین ارائه مشاوره روانی به این بیماران مناسب است.

مواد مخدر: در حال حاضر نیز برای مردان دارای مشکلات نعوظ (اختلال در نعوظ، ناتوانی جنسی) برای درمان از داروهای خاص استفاده می‌شود. این داروها به طور معمول 5 گروه مهارکننده PDE هستند. نصب از طریق جلوگیری از تخریب نمایندگی بر روی بدن در شکل گیری سفتی (سخت شدن) در گسترش کیفیت و طول مدت اختلال در نعوظ (ناتوانی جنسی) داروهای موثری هستند. میزان موفقیت اندک در بیماران دارای اختلال نعوظ وجود دارد. این داروها در افرادی که موثر باشند به 75٪ افزایش می‌یابد. معمولا شکایت از وجود سردرد به دلیل اتساع عروق خونی و گرگرفتگی رخ می‌دهد. مشکلات بینایی می‌تواند رخ دهد.

 


 •  

  • از سیلدنافیل سیترات (ویاگرا): سیلدنافیل بازدارنده فسفودی استراز نوع 5 چرخهای گوانوزین مونوفسفات (cGMP به) به سخت شدن توسط افزایش سطح کمک می‌کند، افزایش سطح cGMP به استراحت عضلات صاف و در نتیجه به درمان منجر می‌شود. 25،50،100 میلی گرم از آن وجود دارد. باید در زمان معده خالی یک ساعت قبل از رابطه خورده شود. طول مدت عمل حدود 8-6 ساعت است.

  • واردنافیل (لویترا): واردنافیل به آنزیم فسفودی استراز نوع 5 گفته می‌شود و کمتر از بلوک‌های سیلدنافیل آنزیم فسفودی استراز نوع 6 است. 5،10،20 میلی گرم دوز سلامت وجود دارد. باز 30 دقیقه قبل از رابطه را می‌توان با یا بدون غذا مصرف کرد. مدت زمان اثر 8-6 ساعت است.

  • تادالافیل (Cialis):  تادالافیل همچنین با مسدود کردن آنزیم فسفودی استراز نوع 5 عمل می‌کند. تادالافیل. آهسته تر از سیلدنافیل و واردنافیل به خون وارد می‌شود. 5.10،20 میلی گرم دوز سلامت وجود دارد. باید با معده خالی یک ساعت قبل از رابطه مصرف شود. طول مدت عمل حدود 36 ساعت است.


 

آیا بیماران قلبی می‌توانند مهار فسفودی استراز نوع 5 استفاده کنند؟
برای زندگی جنسی بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی باید پس از قلب دقیق و معاینه اورولوژی باید استفاده از مواد مخدر برگزار شود. گروه مهارکننده فسفودی استراز نوع 5، در بیماران قلبی نباید بدون توصیه دکتر مصرف شود. این داروها باید با نیترات استفاده شوند. الزاما باید تحت نظارت یک پزشک، بیماران قلبی داروهای درمانی گروه مهار کننده فسفودی استراز نوع 5 استفاده شود.

SPIN (انقباض) و حلقه خلاء پمپ:
یک سیستم پمپ مکانیکی است. دستگاه‌های وکیوم و اتصال دهنده اجازه می‌دهد تا آلت تناسلی مرد برای پر کردن با خون به آلت تناسلی با ایجاد یک خلاء قوی شود. مکانیسم تاثیر افزایش جریان خون به آلت تناسلی با استفاده از دستگاه خلاء و یک تایر قرار داده شده در پایه آلت تناسلی است که به ماندن خون در اینجا می‌کند. 40 تا 50 درصد موفقیت وجود دارد.
دریچه استراحت واقع شده باید یک دستگاه با کارایی قابل اطمینان و یک دستگاه پزشکی تولید شده توسط شرکت مورد نیاز است. بستن حلقه باید بیش از 30 دقیقه نگه داشته شود.
اشکال عمده این روش؛ به طور مداوم حمل دستگاه خلا به همراه یک کیسه است که گاهی اوقات نعوظ آلت تناسلی مرد با احساس درد به علت فشار منفی همراه است.
اگر چه گاهی اوقات پذیرش شرکای مختلف جنسی بیماران دشوار است.
سرما بر روی آلت تناسلی مرد، اثراتی مانند درد، بی حسی، عدم انزال یا دردناک شدن و کبودی دارد.

درمان تزریقی آلت (سوزن درمانی)
به آلت تناسلی مرد (شرکتهای شی cavernosa) داروهای گشاد کننده عروق با کمک یک سوزن نازک تزریق می شود. پاپاورین، پروستاگلندین E1، فنتولامین به عنوان مواد وازواکتیو تزریق بافت آلت تناسلی و افزایش جریان خون با شل کردن عروق شریانی را سبب می‌شود. بنابراین، این مقدار خون با نصب حلقه افزایش می‌یابد و سخت شدن رخ می‌دهد. قبلا به جای تزریق به داخل آلت تناسلی داروی خوراکی استفاده می‌شده است. در ابتدا بهره وری می‌تواند به عنوان 75٪. رضایت شریک جنسی را بالا ببرد. رایج‌ترین اثر جانبی، احساس سوزش در آلت تناسلی است. نعوظ طولانی مدت آلت تناسلی و درد در بیضه‌ها، اسکلروز آلت تناسلی مرد، اختلال عملکرد کبد و در تست ممکن است عوارضی مانند عفونت در آلت تناسلی مرد مشاهده شود. برای داشتن شانس زیاد جهت موفقیت با این روش، فرد تزریق حدود 15 دقیقه قبل از ورود به رابطه و حدود نیم ساعت تاثیر مواد مخدر طول می‌کشد. اگر چه تزریق به داخل آلت، یک وضعیت دشوار برای بیماران است، هنوز تا حد زیادی در سراسر جهان به عنوان روش موثر استفاده می‌شود. نسبت به سایر داروها و یا درمان به طور خاص (یعنی بعد از رادیکال پروستوتکتو عمل جراحی سرطان پروستات) در بیماران مبتلا به ناتوانی جنسی موثر پاسخ نداده است.

تزریق داروی وازواکتیو توان به آلت تناسلی مرد (MUSE)
MUSE (لوله ادرار وابسته به درمان) است که در درمان از مواد بیرون زدن به مجرای ادرار با استفاده از نوک آلت تناسلی مرد استفاده می‌شود. و در جایی که مواد تشکیل دهنده فعال از طریق آلت تناسلی مرد جذب می‌شود. از این مواد ممکن است در برنامه gelebilir.کلینیکی استفاده شود. کافی و یا بیش از حد ترجیح داده می‌شود. شانس موفقیت با توجه به بیمار متفاوت است. رایج‌ترین اثر جانبی، سوزش ادرار (سوزش در ادرار) احساس سوزش در آلت تناسلی مرد و هماچوری(خونریزی ادراری) است.

جراحی عروق (REVASCULARIZED)
در این روش، هدف درمان جریان خون در آلت تناسلی مرد و قرار برای افزایش فشار خون است. که مانع از جریان خون به ویژه در بیماران جوان می‌شود. این درمان بر اساس کارگردانی آلت تناسلی مرد از شریان سالم است. روش مورد استفاده بسیار نادر است.

LSWT (موج شوک درمانی خطی)
اختلال نعوظ یعنی درمان اختلال در نعوظ (ED) در نسل گذشته، غیر تهاجمی، یک روش درمانی جدید خطی شوک درمانی (شوک LSWT خطی تراپی) بوده، این نوع از درمان، یک بهبود عمده برای بیماران در نظر گرفته می‌شود. عروق (عروقی) در این روش در تمام اختلال نعوظ موثر است، سبک تر و 80٪ از موفقیت در بیماران با موفقیت نسبی در بیماران شدید بیش از 60٪ است. این روند برای امواج شوک با شدت کم استفاده می‌شود. این فن آوری، درمان جدید بیماران مبتلا به اختلال در نعوظ است.
70٪ از بیماران مبتلا به اختلال در نعوظ را اختلال ناشی از نعوظ عروقی تشکیل داده و منشاء آلی و بزرگترین گروه در میان آنها به دیابت و بیماری عروق کرونر معروف است. عوارض جانبی شناخته شده به دارو درمانی و عوارض جانبی علاوه بر خطر ابتلا به بیماران عروق کرونر قلب، 50٪ از بیماران به دلایل مانند نیاز به برنامه ریزی در پیشبرد و اعتیاد به مواد مخدر است به توقف استفاده از مواد مخدر است. علاوه بر این، درمان LSWT، به سوزن مواد مخدر و بیماران با اختلال عملکرد شدید نعوظ به درمان پروتز کارگردانی پاسخ نشان داده شده است. چگالی کم شوک (LSWT) تراپی از سال 2000 و با موفقیت در درمان بافت ایسکمیک در زمینه قلب و عروق، عرضه خون کمتر به قلب استفاده می‌شود و جریان خون به بافت ایسکمیک را افزایش می‌دهد. امواج LSW پس از بازتاب و تمرکز قبل از اندام‌های جنسی مرد به طرف قلب اعمال می‌شود، به تشکیل عروق خونی جدید خوب منجر شود، جریان خون به اندام را افزایش می‌دهد و در نتیجه بازگرداندن درمان موفق است. علاوه بر این، به خصوص در بیماران دیابتی با زخم پای دیابتی، و آن را دوباره با همان روش درمان می‌کنند.
با اثر مطلوب ویژگی‌های خطی در منطقه در 4 جلسه اعمال می‌کند. بیماران از طریق فن آوری های پیشرفته ویژگی فقط 4 جلسه بیش از 4 هفته (در مجموع 80 دقیقه) ساخته شده بهبود در زمان درمان به دست آورد. درمان به طور کامل امن است، هیچ دخالت و مداخله وجود ندارد. بدون استفاده از مواد مخدر انجام می‌شود. در طول و بعد از درمان بدون عوارض جانبی گزارش شده است. پس از هر جلسه، بیماران احتمال بازگشت به زندگی روزانه خود را دارند. هیچ محدودیتی در زندگی روزمره خود وجود دارد.
بیماران درمان شده در هفته دوم پس از آغاز به احساس تفاوت و قطع درمان گزارش شده است به بالاترین سطح بعد از 1 ماه رسیده است. اثر ماندگار از انقضای 4 جلسه، در تشکیل عروق خونی جدید است. موفقیت با LSWT 2 سال گذشته در استفاده بالینی حداقل 3 سال در جهان در درمان بیماران مبتلا گزارش داده شده است.

آلت مصنوعی (شادی BAR)
بیمارانی که برای درمان راه دیگری به غیر از درمان خطی را انتخاب می‌کنند.

• لوله‌های ارائه سخت شدن آلت تناسلی مرد (شرکتهای cavernosa) با جراحی پروتز کمک به انجام روند سخت شدن است.
• میزان موفقیت بسیار بالا است. (95-99٪)
• به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد مصنوعی نیمه سخت، و از نوع سیلیکون متورم یا آبدوست و قابل جایگزینی هستند.
• از سوی دیگر، برای شرکای جنسی رضایت بخش‌تر است. (پروتز آلت تناسلی با تامین سختی مورد نیاز، طبق آمار تمایلات جنسی هر دو طرف زن و مرد بسیار بیشتر می‌شود).
• تورم توسط 3 قطعه پروتز آلت تناسلی معمولا در کشورهای توسعه یافته ترجیح داده شده است. پروتزهای آلت پس از 3 برنامه کاربردی برای بیمار و همسرش تا 90٪ به رضایت می‌رسد.
• پروتز تورم بسیار گران تر است و نسخه قبلی را می‌توان پس از مقاربت گرفت.
• عملیات (ستون فقرات / اپیدورال) بیهوشی عمومی و یا منطقه‌ای اعمال می‌شود. ورود به بخش بالا و یا پایین از آلت تناسلی مرد می‌تواند با اندام‌های مصنوعی مجهز شود. پس از عمل، ماندن بیماران در بیمارستان به مدت یک روز کافی است (آلت تناسلی مرد با شش برش (اسکروتوم)باز شده و قسمت مصنوعی در آن گذاشته می‌شود) باقی می‌ماند.
• انحنای آلت تناسلی در هنگام نصب و / یا درد (PD) و ممکن است در بیمارانی که دارای اختلال نعوظ هستند این مشکل برطرق شود.
• یکی از سوالات متداول در مورد پروتز آلت تناسلی مرد این است که آیا تفاوتی با حالت بدون پروتز دارد. آلت تناسلی مصنوعی شرکای جنسی در طول مقاربت جنسی (شرکای جنسی) هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. به ویژه هنگامی که پمپ و آلت مصنوعی انعطاف پذیر انتخاب می‌شوند.
• پروتز آلت تناسلی درمانی که در آن تنها دستیابی به استحکام کافی برای مقاربت جنسی، هدف است. و در آن تخلیه فرد تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

 پروتز آلت تناسلی


                           

© 2016 - Op. Dr. Cem ÖZLÜK