عضلات کف لگن (عضله عشق، pubococcygeal عضلانی) چیست؟ چه کاری انجام میدهد؟
بدن شما دارای یک استخوان لگن با یک مرکز توخالی در اطراف کمر است. این منطقه "کف لگن" توسط گروه‌های عضلانی به نام "ماهیچه‌های کف لگن" یا "عضله عشق" پوشیده می‌شود. برای اولین بار توسط دکتر آرنولد کیگل این عضلات شناسایی شده و عنوان لاتین "عضلات pubococcygeal" را به خود گرفته که "ماهیچه‌های PC" نیز نامیده می‌شوند.
ورزش‌های کگل کف لگن در عضلات (pubococcygeus PC) اغلب، باعث کشش عضلات شده و ورزش سازنده است. عضلات کف لگن در فضا، به عنوان یک سیستم شبکه در مرکز لگن کار می‌کند.
عضلات کف لگن که عضلات pubococcygeus (ماهیچه PC) نامیده می‌شود به مثانه و روده در کنترل ادرار و مدفوع کمک می‌کند. این در طول مقاربت جنسی و انزال مهم است. جدای از آن، از زمان تولد طبیعی یک عامل بسیار مهم است.


(عضلات کف لگن در مردان و زنان)، همانطور که در شکل نشان داده شده است؛ عضلات کف لگن، اندام تناسلی (ناحیه تناسلی)، مثانه، مقعد و گروه‌های عضلانی است که حمایت در اطراف ناحیه مقعد پیچیده می‌شود.

چگونه ما می توانیم عضلات کف لگن را احساس کنیم؟
هنگامی که ادرار می‌کنید آنچه کمک به قطع ادرار می‌کند ماهیچه عضلات کف لگن است. پس از آن اقدام به ادرار کردن و دوباره نگه داشتن آن می‌کند. این کار با کمک عضلات شکم و عضلات ران انجام می‌شود. همچنین می‌توانید در هنگام دستشویی بزرگ آن را حس کنید. در اینجا عضلات کف لگن که شما احساس می‌کنید، ورزش‌های ماهیچه‌های کگل هستند که شما در حال اجرای آن هستید.

چگونه ورزش kegel آهسته انجام دهیم؟
ورزش kegel را می‌توان به روش‌های مختلف انجام داد. نکته مهم این است که منطق ورزش را درک کنیم. این ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد و کار گروه‌های عضلانی را بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال، یک بازو با انجام ورزش مکرر قوی‌تر می‌شود.
در اینجا اولین عضلات کف لگن (عضلات عشق)، در آن منطقه است و باید بدانید که آنها نیاز به ورزش دارند. با انجام ورزش kegel، کمک به تمرکز عضلات برای انجام بهتر وظیفه خود است.
تمرینات Kegel کمک می‌کند که در هنگام ادرار مثانه خود را بهتر خالی کنید.

ورزش آهسته kegel
در طول ادرار فشردن عضلات کف لگن (عضلات عشق)، برای تست و احساس مورد نیاز است. احساس انقباض در عضلات شکم و پا در حال ورزشمشاهده می‌شود. تمرینات آهسته Kegel با دراز کشیدن بر روی یک تخت و با کشیدن نفس آرام و داشتن یک ریتم است. عضلات عشق را با نگه داشتن نفس خود به مدت 5 ثانیه همراه اب وارد کردن فشار به آرامی، و شل کردن آن با بازدم به مدت 5 ثانیه است. این کار 10 بار و هر بار 10 مرتبه انجام شود، توصیه می‌شود حداقل 100 برابر، شامل 10 چرخه در روز انجام شود. زمان انقباض عضله و زمان استراحت را می‌توان به 10 ثانیه افزایش داد.

ورزش سریع kegel
ساخت و ساز سریع تمرینات Kegel مانند تمرینات آهسته Kegel است. تنها تفاوت این است که عضلات عشق با فشار، انتشار سریعتر می‌شود، یعنی 5 ثانیه به جای 3 ثانیه شل شدگی است.


بسیاری از جایگزین‌های مناسب مختلف برای ورزش kegel وجود دارد. تناسب اندام، پیلاتیز، یوگا، ورزش kegel می‌تواند در ترکیب با تمرینات ژیمناستیک مثانه انجام شود.
در نتیجه، هنگامی که تمرینات Kegel با تمرکز بر روی ماهیچه‌های عضلات کف لگن، انجام می‌دهید، این مناطق احساس مهم هستند که گروه‌های عضلانی سفت و شل مورد نیاز را به درستی انتخاب نمایید.

زمان و مزایای استفاده از تمرینات Kegel؛
• درمان مثانه بیش فعال،
• پیشگیری و درمان بی‌اختیاری ادراری در زنان (به خصوص نوع بی‌اختیاری استرس ادرار)،
• به احتمال زیاد پس از تولد طبیعی تضعیف رخ دهد، شرایط ناخواسته مانند بی‌اختیاری و به حداقل رساندن زن آماده تولد طبیعی،
• در مردان، اورتریت، بیماری پروستاتیت مانند (به خصوص مزمن)،
• در درمان سرطان پروستات یا هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) پس از عمل خانم در حال توسعه ادراری،
• پیشگیری از تضعیف شدن مثانه، رحم و روده، و غیره،
• در درمان میل جنسی در زنان،
• در مردان، درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی), درمان مشکلات انزال,(انزال زودرس), میل جنسی مشکلات جنسی (بی میلی جنسی)
• واژینیسموس خاص (بدون ترس از رابطه جنسی)، مقاربت دردناک (مقاربت جنسی دردناک)، در درمان مشکلات جنسی مانند فقدان ارگاسم هستند ورزش کمک بسیار مفیدی می‌کند.

چه مدت ما باید ورزش kegel انجام دهیم؟
درمان معمولا با پشتیبانی در جهت شکایت اصلی بیماران با ورزش kegel شروع می‌شود. پس از شروع ورزش مشاهده مزایا بعد از 5-4 هفته شروع خواهد شد. در این تمرین انتظار می‌رود که این کار را برای حداقل 6 ماه انجام دهید. نتایج به دست آمده خیلی خوب با استفاده از طول عمر از این تمرینات به خصوص در زنان توصیه می‌شود.
قبل از اولین مقاربت جنسی برای زنان کگل در دوردست است و از پریشانی در مقاربت اول رنج نمی برند. زنان با واژن کگل (عضله عشق) می‌توانند یاد بگیرند از عضلات خود چگونه استفاده کنند. در مقاربت جنسی (انجمن واژن-آلت تناسلی) می توانید لذت جنسی را با استفاده از این عضلات افزایش دهید.

تمرینات Kegel کمک می‌کند که نعوظ مرد قدرتمندتر بوده و می‌تواند به اوج لذت جنسی شدید، انزال برسد و آن طوری که می‌تواند یک زندگی جنسی لذت بخش‌تر داشته باشد زندگی کند. در عملکرد جنسی نیز برای درمان اختلالات از تمرینات Kegel، تقویت عضلات عشق استفاده می‌شود.
تمرینات Kegel در اتوبوس، در ماشین، در محل کار، در جاده‌ها، در خانه، و غیره به راحتی اعمال می‌شود و هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما در حال انجام این تمرینات هستید. این ورزش‌ها باید هر روز به طور منظم، به ویژه در زنان انجام شود.

© 2016 - Op. Dr. Cem ÖZLÜK