شکل آلت تناسلی مرد می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. راست (راست) موقعیت طبیعی است که به سمت راست و یا به سمت چپ ممکن است منحرف شود. این طبیعی است تا زمانی که بیش از حد نباشد. انحنای penist در مقاربت جنسی از مشکلات شایع زیبایی می‌باشد. آن را می‌توان در دو گروه جای داد. ممکن است انحنای مادرزادی (به عنوان انحنای آلت تناسلی مادرزادی) باشد، و یا ممکن است بعدها رخ دهد (بیماری Peyronie).


  • الف) بیماری Peyronie
    بیماری Peyronie ناشناخته است، اما شایع ترین علت تروما در طول مقاربت است. این Tunuyan تروما به عنوان یک نتیجه از غلاف سفید لاشه کاورنوزوم (ساختار جریان خون در آلت تناسلی مرد) است و در غلاف اطراف جهت بهبود جدا شدن غلاف از پلاک فیبری است. اغلب پلاک فیبری در پشت آلت تناسلی مرد (آلت تناسلی مرد در پشت او) است که ممکن است در کنار آلت نیز قرار بگیرد. در نتیجه پلاک فیبری؛ در نعوظ (سخت شدن آلت تناسلی مرد) با دادن زاویه به آلت تناسلی، باعث انحنای آنمی‌شود. در نهایت در راست شدن آلت تناسلی عدم تقارن، می‌تواند منجر به پیچ و تاب به سمت راست یا چپ شود.

    تحقیقات نشان می‌دهد که فعال شدن ژن و درمان یافتن این بیماری پیرونی از طریق بافت صورت می‌گیرد. کمبود ویتامین E، پروپرانولول، استفاده طولانی مدت از برخی داروها، مثل متوتروکسات، دیابت، نقرس، استفاده طولانی مدت از تنباکو باعث ایجاد بیماری تتیکلدیی می‌شود.
بیماری Peyronie که خم شدن آلت تناسلی است، گاهی اوقات می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد، زیرا مقاربت جنسی ناخوشایند ممکن است آن را برای شرکای خود ناخوشایند سازد. خم شدن آلت در مردان نه به شدت زیاد در حالت طبیعی مشاهده می‌شود. این یک بیماری پیشرونده است. در ابتدا، شروع به احساس درد می‌شود که در صورت درمان از بین می‌رود. اگر یک فرد احساس وجود پلاک سخت در آلت تناسلی خود کند، در نعوظ او تاثیر خواهد گذاشت و باعث خم شدن و تفاوت زاویه شود. اگر چنین وضعیتی مشاهده کردید به پزشک مراجعه نمایید. بر زندگی جنسی شما تاثیر خواهد گذاشت.


تشخیص بیماری Peyronie؟
برای تشخیص تاریخ بیماری پیرونی (داستان گرفته شده از بیمار)، معاینه فیزیکی برای گرفتن رکورد کافی است؛ زمان ظاهر شدن و شکل آن در هنگام بیماری (حاد یا مزمن)، در این دوره از بیماری، استفاده از مواد مخدر و عادات مورد بررسی قرار می‌گیرد. تاریخ جنسی؛ آیا هر گونه مشکل در دستیابی به نعوظ وجود دارد. برای تعیین میزان دقیق بیماری، سونوگرافی می‌تواند کمک کننده باشد.چگونه و چه زمانی برای درمان بیماری پیرونی نیاز به جراحی است؟

قبل از درمان نیاز به بررسی مشکلات بیماری است. بیماری دارای دو مرحله است. این دوره ناپایدار "فاز فعال مرحله التهاب حاد '' در اولین قدم منجر به احساس درد در بیماران مبتلا به پلاک در آلت تناسلی مرد می‌شود و انحنا کم می‌باشد. یکی از بیماران گفت: مرحله اول، از حدود 18-12 ماه ادامه خواهد داشت.
دوره دوم و پایدار، «مرحله مزمن بیماری» التهاب به طور کامل وجود دارد. که در آن یک انحنای قابل توجهی از آلت تناسلی مرد است، که تجربه اختلال در نعوظ و دوره‌ای از تغییر در اندازه پلاک وجود داشته است.
دانستن درمان انتخابی مناسب این بیماری مهم است. از آنجا که در برخی از بیماران، علائم می‌تواند خود به خود ناپدید شود، با این حال گزارش شده است که 50 درصد از افراد دارای این بیماری هستند.
بیماران در صورتی که مبتلا به پیرونی فعال تر باشند به منظور جلوگیری از پیشرفت بیشتر ترجیح داده میشود که داروهای خوراکی مصرف کنند و تزریق انجام دهند. این بیمارا حدودا 1 سال بعد وارد مرحله مزمن می‌شوند. درمان انحنای آلت تناسلی کمک به کاهش درد مزمن و دیگر مشکلات مقاربتی بین زن و شوهر می‌شود. در طی این مدت، درمان جراحی ارجح است.
 
1. داروهای خوراکی از طریق دهان:
در دوره ناپایدار، بیماری و یا به اندازه یک بشقاب کوچک، آلت تناسلی مرد دارای انحنای کمی باشد، اختلال عملکرد جنسی و داروهای ضد درد توصیه نمی‌شود. درمان‌های دارویی در بیماران در مراحل اولیه ارجح است. هدف جلوگیری از پیشرفت بیماری برای کاهش درد است.

ویتامین E: هنوز هم یکی از بهترین روش‌های درمان این بیماری در مراحل اولیه است. از آنجا که تقریبا هرگز هیچ عوارض جانبی ندارد، آسان و ارزان‌تر است. ساختار آلت تناسلی برای تشکیل پلاک در بافت سخت با کاهش تولید مولکولهایی به نام رادیکالهای آزاد اکسیژن عمل می‌کنند.
پوتابا (پتاسیم پارا آمینوبنزوآت): ماده‌ای که مانع از شکل گیری بافت لیفی غیر طبیعی. 3 باید بین 6 ماه استفاده می شود. همچنین عوارض جانبی گوارشی که ممکن است سیستم و همچنین از داروهای گران قیمت.

کلشی سین: پاسخ التهابی که در بافت فشار را افزایش می‌دهد، و باعث کاهش تخریب تولید کلاژن می‌شود. عوارض جانبی در دستگاه گوارش ممکن است باعث اسهال شود وجود دارد.
تاموکسیفن: داروهای غیر استروئیدی ضد استروژن است که باعث کاهش التهاب و زخم با سرکوب تولید بافت فیبروز می‌شود. عوارض جانبی در دستگاه گوارش وجود دارد و ممکن است موجب ریزش مو شود.

2. داروهای خواب آور پلاگینی
این شکل از درمان دارویی به طور مستقیم به پلاک آلت تناسلی تزریق می‌شود و یک روش جایگزین برای درمان به صورت خوراکی است. به خصوص یک گزینه درمانی بسیار محبوب، عمل جراحی است که گاهی از روش‌های درمان در مراحل اولیه این بیماری در میان مردان است.
           
- تزریق کلاژناز کلوسترودیال: با تزریق داخل منطقه ضایعه انحنا، کاهش قابل توجهی در عرض پلاک و طول مشاهده شد (این دارو در کشور ما هنوز در دسترس نیست).
پلاک به یک تزریق کورتیزون، با ایجاد شوک، باعث کشش آلت تناسلی (برای جلوگیری از کوتاه شدن اندازه آلت تناسلی مرد) است که در برخی روش‌های جایگزین استفاده می‌شود (اصلاح انحنا و پلاک می‌تواند درد ناشی از در کاهش گردن آلت تناسلی مرد را کاهش دهد).درمان های جراحی

درمان جراحی به بیمارانی توصیه می‌شود که داراری مشکل در رابطه جنسی خود هستند.
این روش درمان به بیمارانی که از ثبات و در طول درمان دارویی بهره مند نیستند تجویز می‌شود. علاوه بر این، برای آلت تناسلی مردانی که دارای انحنای بیشتر از 45 درجه هستند، و یا دارای اختلال در نعوظ و اندزه کوتاه هستند، جراحی برای اولین بار تجویز می‌شود.
اصلاح آلت تناسلی مردان در بیماری انحنای پیرونی با انجام پروتز توسط عمل جراحی انجام می‌شود. برای جراحی معیارهایی ارائه شده است.
• زمان ادامه انحنای شدید آلت تناسلی مرد برای بیش از یک سال است،
• انحنای آلت تناسلی و اختلال در نعوظ و یا پیشرفت در 3 ماه گذشته پایدار باقی بماند،
• وجود درجه انحنای آلت تناسلی مرد برای جلوگیری از مقاربت جنسی.
• کوتاه شدن شدید طول آلت تناسلی مرد.

بیماری Peyronie، که همراه با شکایت از اختلال نعوظ و بی‌کفایتی عروق در بیماران است، پروتز برای درمان انجام می‌شود.

 
عملیات کاشت پروتز آلت تناسلی (نوار شادی)
بیماری پیرونی، به بیماران مبتلا به اختلال نعوظ گفته می‌شود. در بیماران با درجات کم این بیماری، قرار دادن پروتز آلت تناسلی به تنهایی کافی است. ممکن است به تنهایی عمل پروتز برای درمان انحنا کافی نباشد، عملیات اضافی مانند پلاک نیز ممکن است لازم باشد.
امروز، در کشورهای توسعه یافته به طور کلی 3 تکه پروتز آلت تناسلی ترجیح داده می‌شوند. پروتزهای آلت پس از 3 برنامه کاربردی برای بیمار و همسرش 90٪ رضایت نشان داده است.
عملیات با بیهوشی کامل و یا منطقه‌ای (ستون فقرات / اپیدورال) انجام می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نوار شادی اینجا را کلیک کنید ...

 

ب) انحنای آلت تناسلی مادرزادی (تولد) 

بیمارانی که از مشکلات در رابطه وقتی اولین بار وارد رابطه شدند، رنج می‌برند دارای درد، به دنبال آن انحنا هستند؛ با معاینه فیزیکی انحنا تشخیص داده می‌شود.(و یا با عکاسی از انحنای بیمار)

انحنای آلت تناسلی مادرزادی، حالتی است که در آن، آلت تناسلی مرد از بدو تولد دارای انحنا است. بیماران معمولا باید به ما برای آگاهی عمومی جهت اصلاح جنسی مراجعه کنند.

اگر شما دارای انحنای آلت تناسلی در تداخل با مقاربت جنسی و یا انحنای بیش از 30 درجه هستید باید به پزشک مراجعه کنید.
جراحی اصلاحی است که معمولا آلت تناسلی مرد بلند (محدب) است که روی سمت کوتاه انجام می‌شود. این عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی یا نخاعی انجام می‌شود. این پوست ختنه گاه خط جداگانه باز می‌کند و سوراخ اسکار را از بین می‌برد. بعد از جراحی، بیمار می‌تواند در همان روز و یا روز بعد به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد. 6-4 هفته زمانی است که بیمار با نداشتن رابطه جنسی برای بهبود زخم مهم است.

 

© 2016 - Op. Dr. Cem ÖZLÜK